Geoblog.pl    pomidor    Podróże    Na wschód od Lublina Azja się zaczyna!    Georgetown

Georgetown

Malezja
Malezja, Penang

Od 5 dni siedzimy w Malezji, na wyspie Penang, dokładnie w Georgetown, które urzekło nas od razu spokojem, mimo, że to stolica wyspy, największe jej miasto. Postanowiliśmy tu zostać na dłużej z różnych powodów: po pierwsze jest tu leniwie i cicho (przynajmniej w tej dzielnicy w której my mieszkamy). Po drugie mamy blisko nad wodę i plażę która tak jak miasto jest spokojna i prawie bezludna (przynajmniej tam gdzie my byliśmy). Po trzecie kończy nam się kasa i to jest doskonałe miejsce na ostatnie leniwe chwile przed powrotem do domu, a na podróżowanie po dosyć drogiej Malezji nie przewidzieliśmy środków w naszym dziurawym budżecie:). Wreszcie po czwarte - od czasów wyjazdu z Indii szukaliśmy naszego ulubionego dania - masala dosa i zupełnie przypadkiem trafiliśmy na masale w jednej z hinduskich knajp (Kriszna, polecamy!). Jemy ją codziennie, czasem nawet częściej, ku zdziwieniu obsługi która bajeruje Dorotę na wszelkie sposoby, świdrując ją wzrokiem tak, że by mur przebiło, ale Dorki nie rusza.
Samo miasto z europejską zabudową, wąskimi ulicami i szklanymi wieżowcami. Wszystko to jakoś gra ze sobą, do tego jeszcze trzeba dodać, że ponad połowę populacji wyspy stanowią Chińczycy, 30 procent to Malezyjczycy, a reszta to Hindusi.
Jakoś się kręci, ładnie i przyjemnie, nawet Hindusi mają czysto na swojej dzielnicy, ale miny ponure jak w Indiach. I obyczaje jakby żywcem z tamtąd przeniesione.

Żar się z nieba leje,
pomidor pozdrawia.

KOSZTY:
Bilety pociagowe Bangkok-Hat Yai: 339BAT/3klasa (17 godzin)
Bilet na mikrobusa Hat Yai-Butterworth: 320BAT (4godziny, opcja lepsza niż pociąg)
Prom Butterworth-Penang: 1,2MYR (20 minut)
Spanie: 20MYR/2os, pierwszy hotel za 7eleven przy Love Lane.
Masala Dosa: 1,7MYR ;-)

Wjtk
Wjtk - 2010-02-25 18:09
Pieknie wyluzowane dziadki:)

Z uwagi na panujacy brak jakiejkolwiek pogody w PL (nie pada deszcz, nie wieje wiatr, nie ma slonca, nie ma sniegu, nie pada snieg (wiec tym bardziej go nie ma) nie jest mokro i nie jest sucho, tylko cisnienie chyba jest, ale takie tez jakies nie takie) mogliscie nie zamieszczac 2 ost. zdjec.

To doliczamy i do PL zapraszamy. Takiej wlasnie:)

prad
prad - 2010-02-25 18:31
Malezja droga ? to zależy w jakim standardzie. Jak nie wymagacie wiele to np. w północno-zachodniej części wyspy jest małe miasteczko rybackie Teluk Bahang (tuż przy Penang National Park, można dojechać autobusami Rapid Penang) a w miasteczku guesthouse "Fisherman's Village" gdzie za 2-osobowy pokój trzeba zapłacić ~18zł(za pokój) za dobę, liczone przy kursie 1MYR=0,83zł.
Niestety kąpiele na plażach Penang mają swoje skutki uboczne w postaci uczulenia na skórze, polecam wybrać się na Monkey Beach (nie bez powodu tak się nazywa) tam jest czysto, z Teluk Bahang można się dostać pieszo bądź łodzią motorową.

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=monkey+beach&sll=5.469944,100.195484&sspn=0.025333,0.045447&ie=UTF8&hq =monkey+beach&hnear=&ll=5.472273,100.185378&spn=0.012666,0.022724&t=h&z=16

prad
prad - 2010-02-25 18:31
P.S. Pozdrawiam z Lublina

pomidor - 2010-02-26 05:32
A co do pogody w Polsce, to już się nie możemy doczekać wiosny, Wojtusiu!!

Prad> Mieliśmy na myśli, że Malezja jest droga pod względem przemieszczania się, przynajmniej w porównaniu z resztą Azji pd-wsch. Bo jeśli chodzi o życie to się miło rozczarowaliśmy :-)

karton
karton - 2010-02-28 15:38
Dobrze Wam, ominęła Was polsko-syberyjska zima... chociaż w sumie kto to wie czy to już koniec czy nie.
A powrót jak / mniej więcej kiedy?

Wiesz, ja karton-plagiator zastanawiam się czy jakbym pisała takiego geobloga z naszych tegorocznych (o ile wypalą) wakacji to byłby popyt :P

ps. tęsknie, standardowo!

rukasz
rukasz - 2010-03-02 02:28
Nalepszego ładniejsza połowo Pomidora!
Wielu wspaniałych podróży!

Wjtk - 2010-03-02 16:18
Wsjo dobre cz.1

fruzia
fruzia - 2010-03-02 16:33
Malutka Wszystkiego najlepszego !! dużo miłości, pożytku z przyszłego męża, gromadki dzieci cobym sama z wózkiem po osiedlu nie latała :P wymarzonych studiów, zdrowia, spełnienia marzeń, słońca w pochmurne dni i dobrej zabawy na naszym weselu :* życzy Dorotka i Michaś :)

P.S. tak w ogóle to moglibyście już wrócić co? zaproszenie na Was czeka i my też

Pultek
Pultek - 2010-03-02 18:40
wszystkiego dobrego mektubos :* KM!

mgdi
mgdi - 2010-03-02 23:37
Sto lat, sto lat ... w zdrowiu i dobrym towarzystwie :)

pomidor - 2010-03-03 03:41
dziękuję bardzo raz jeszcze! :-)

my po imprezie urodzinowej, zaszaleliśmy wczoraj ostro, wypiliśmy 170ml wódki z lodem, napiliśmy się pepsiaka i pogryźliśmy czipsów :D
bania ;-)

498 - 2010-03-03 07:40
Najserdeczniejsze życzenia zdrowia szczescia i objechania jeszcze 93,5% świata Dorci i Michałowowi życzy tomek kiszko. :)

POdróż MIchał DORota
Zasoby: 53 wpisy53 183 komentarze183 509 zdjęć509 0 plików multimedialnych0