Geoblog.pl    pomidor    Podróże    Na wschód od Lublina Azja się zaczyna!    Nha Trang - mieścina wysokich lotów

Nha Trang - mieścina wysokich lotów

Wietnam
Wietnam, Nha Trang

Tak tak, jak w tytule. Dziś jest ten dzień, kiedy wzbiliśmy się ponad wyżyny :-) Ale zacznijmy od początku. Nha Trang przywitało nas skwarem, którego zresztą spodziewaliśmy się po researchu w googlach. Ulokowaliśmy się w wybornym hotelu Thien An z widokiem na.. no właśnie, z widokiem na mur, acz przynajmniej słońce nam nie przygrzewa przez szybę. Same plusy :-) To jest najtańszy i najlepszy wietnamski hotel w jakim do tej pory spaliśmy.
Na początku mała konsternacja, plaża oddzielona jest od głównej drogi pasem zieleni, trochę kręciliśmy nosem, ale po kilku godzinach podobało nam się co raz bardziej, Jesteśmy już tutaj drugi dzień, zostaniemy jeszcze następne dwa. Mimo, że przy plaży wieżowce i wielkie hotele to jakoś jest miło.
Wczoraj gdy zasuwaliśmy nad brzegiem morza, zainteresował nas spadochron nad nami, a konkretnie parasailing. Motorówka, lina i spadochron. Dziś, od momentu założenia nam kamizelek ratunkowych i uprzęży, aż do startu minęło ok. 40 sekund. My sobie gadaliśmy jak to fajnie będzie polecieć, czy się boimy, itd. a tu nagle krzyk:Run!Run! no i się zaczęło. Po pas w wodzie, potem nas wyrwało do góry, po to aby za sekundę pikować w dół i zanurzyć się po szyję(znaczy się Dorka po szyje, bo była z przodu i ją całą złapało no i jest trochę niższa), a dalej to już wyżej i wyżej. Dobrze, że gacie nam nie pospadały:). Na koniec lądowanie, im bliżej my plaży, tym więcej ludzików w zielonych koszulkach ustawiało się żeby nas złapać. Fajna sprawa, nad polskim morzem też to hula tylko nie wiemy za ile, tutaj pewnie taniej:)
Przygoda z Wietnamem za chwilę się skończy, jeszcze do Sajgonu i trza wyjeżdżać.

Pozdrawia pomidor.

KOSZTY:
Spanie - hotel Thien An, Duong Hung Vuong 12, (boczna uliczka przy Hahn Cafe) 6$/dwójka z wiatrakiem
Parasailing- 1os 350 000dongów(17$), 2os 600 000dongów (30$)
jedzenie- Cafe des amis (tania, smaczna stolowka) - 2D Biet Thu Street - wiekszosc posilkow 10 000-40 000dongów

aniak
aniak - 2010-02-06 12:30
alesz pogoda! potwornie wam zazdroszcze:d a jakie widoki;d

ps. dorotka. najlepszego;*

wysokich wzlotów i miękkich lądowań Młoda :*

Rukasz
Rukasz - 2010-02-06 18:28
Dorota, najlepszego!

W ogole jak wrocicie to za to latanie wam nogi z tyłka powyrywam i juz na zawsze bedziecie musili latac!!

pomidor
pomidor - 2010-02-07 01:58
Dzięęękuuujęę! :-)
za pamięć i życzenia!

pomidorota.

Karolka i Mis z bolacym gardlem
Karolka i Mis z bolacym gardlem - 2010-02-07 13:03
Wszystkiego dobrego mloda, piekna ciociu Dorotko zyczy Michalek! idziemy na 10 ml suropku na gardlo! zdrowko! HEJ!

mgdi
mgdi - 2010-02-08 17:18
Rany Julek! Aż dreszcze po łydkach się rozeszły... rrrrr :)))

Zazdroszczę i z Misiem się solidaryzuję w bólu. To jaki to syrop najlepszy? Buźki!

komentarz do komentarza Mgdi
komentarz do komentarza Mgdi - 2010-02-09 11:51
Ibufen, ale nie pomaga... zapraszamy na poludnie! kiedy wpadniesz co?

komentarz do komentarza komentarza
komentarz do komentarza komentarza - 2010-02-09 20:40
Czyli przeciwbólowy ... na gardło dobrze coś antyseptycznego, podobno ... ja mam neoangin, czekam na rezultaty;)
Na Południe to jak sniegi stopnieją, bo Was tam nieźle zasypało chyba ;-) ale z wieeelką przyjemnością!!! Dziękuję za zaproszenie :) a może Wy nad morze?

Komentarz do zdjęć od Katarinio Piskorinio ;P
Komentarz do zdjęć od Katarinio Piskorinio ;P - 2010-02-10 08:23
cierpię wręcz ból fizyczny że nie mogę teraz tak jak Wy! pamiętajcie- nie dajcie się nigdy uziemić:) a zdjęcia fantastyczne... i ten lot...

komentarz do komentarza Mgdi
komentarz do komentarza Mgdi - 2010-02-10 16:33
tak!!!! przyjedziemy nad morze!!!bedziesz miala niezapomniane wakacje ja sie zwalimy w komplecie: Sajgon, Wietnam i Kambodza za jednym zamachem bez wychodzenia z domu-OBIECUJEMY!!!

komentarz do komentarza już nie wiem kogo :)
komentarz do komentarza już nie wiem kogo :) - 2010-02-10 18:32
To wspaniale!!! Zapraszam! Ściągnę jeszcze malych szaleńców z Gdyni :) Jak to mówi dobre angielskie powiedzenie: the more the merrier! To co, jak tylko śniegi stopnieją? Wiosna? :)) 21 marca?

Karolka
Karolka - 2010-02-11 17:24
przykro nam ale my wtedy jestesmy w Maroku:) :) :)

Karolka
Karolka - 2010-02-11 17:24
przykro nam ale my wtedy jestesmy w Maroku:) :) :)

kamandir
kamandir - 2010-02-14 13:47
parasail w Polsce znajdziecie w Chałupach (szkoła windsurfingu Surfmagic), a dokładniej rzecz biorąc w Juracie, bo tam właściwie odbywają się loty. cena ok. 100-150zł za lot, także tanio nie jest, ale przy odpowiednio zorganizowanej grupie można się dogadać i zejść trochę z ceny :)
w każdym razie wiem o czym mówicie jeśli chodzi o przeżycia. chociaż osobiście jestem w stanie uwierzyć, że widok naszej mierzei z wysokości ~100m nad wodą jest fajniejszy nawet niż Wasz Wietnam :)

pomidor

POdróż MIchał DORota