Geoblog.pl    pomidor    Podróże    Maroko    tirarira, essaoira

tirarira, essaoira

Maroko
Maroko, Essaouira

Rano ruszyliśmy na dworzec autobusowy. Tutaj nie trzeba szukać autobusu, on sam znajdzie Ciebie. Dworzec pełny jest gości wymawiających zwinnie Essaouira, Essaouira, Essaouira, Essaouira (lub Agadir, Agadir, Agadir; nie wiadomo czemu to nas bawiło najbardziej) z prędkością światła, gotowych doprowadzić Cię do busa, usadzić, zapakować bagaż do luku i zainkasować za to 10MAD. Oprócz biletu oczywiście.
Dorota chciała okazać serce biednemu, schorowanemu panu sprzedającemu ciastka, a ten w zamian za to nie chciał wydać nam reszty. Sytuację uratowała jakaś mówiąca trochę po angielsku dziewczynka, która potem zjadła nam ciastka kupione od pana i jeszcze zabrała nam wodę. Podróż zaczynała się więc pod kreską. Pogoda się zepsuła, ale pełni nadziei na słońce ruszyliśmy w drogę. No i nie myliliśmy się, bo słońce wyjrzało jak tylko wysiedliśmy z busa. Wtedy też zgarnęła nas potężna pani, zaproponowała spanie w tej samej cenie co w Marrakeszu, pokój czysty, niby ciepły prysznic (ściema), to wzięliśmy. Essaoira - miasto portowe. Trafiliśmy nad wodę po 1,5h błądzenia. Za każdym razem byliśmy już o krok, ale coś odwracało naszą uwagę i zbaczaliśmy z dobrej ścieżki ;-) Ale jak już trafiliśmy! Popołudniowy odpływ, zachód słońca, delikatna bryza. Pokusiłabym się nawet na stwierdzenie, że to wszystko bardziej atrakcyjne jest właśnie popołudniu. Generalnie głównymi atrakcjami turystycznymi są wybrzeże, port i medyna, które można zobaczyć w 4 godziny jakby ktoś się uparł, ale przecież nie o to chodzi. Miasteczko ma swój leniwy urok, zmusza do zwolnienia tempa i odpoczynku. My z braku adrenaliny skusiliśmy się nawet na przejażdżkę wielbłądem, co prawda po plaży, a nie pustyni, ale piasek to piasek.
Jak w całym Maroku warto się targować do upadłego, a ceny spadają nawet do 10% swojej pierwotnej wartości.
Essaouira nas urzekła, ale postanowiliśmy poszukać czegoś jeszcze mniej turystycznego.

KOSZTY:
spanie: 150MAD