Geoblog.pl    pomidor    Podróże    Norge    i pomyslalby kto?

i pomyslalby kto?

Norwegia
Norwegia, Oslo

Wlasnie wstalismy po superkomfortowej nocy w Oslo, u znajomych, ktorych swego czasu Katarzyna z Grzegorzem poznali na plazy. Przyjechali do Nas do Stavern wszyscy 2 dni temu (dlatego tez nie pojechalismy w koncu na wodospady), ale pogoda nie dopisala, wiec zostali tylko Grzes i Kaska. Posiedzielismy, pojedlismy bigosu (:D), nastepnego dnia sie rozpogodzilo i pospacerowalismy tez troszke. Milo bylo, i kiedy wsiedlismy na chwile do Niedoscignionego (zapakowanego pod sam dach ichh gratami) Passata Grzegorza G., nasze serca zapragnely wyrwac sie stamtad! Uciec ze Stavern! Wydawac by sie moglo ze nie da sie wcisnac juz nic do bagaznika. Ale dzieki sprytowi chlopakow (ktorzy jakims cudem zapakowali dwa rumaki do jednego pokrowca i unieruchomili je na dachu) i praktycznemu zmyslowi siostr Piskor, ktore zrecznie rozprawily sie z bagazami, zabralismy sie wszyscy razem. I oto jestesmy w Oslo.

Zabawimy w Oslo do czwartku, pozwiedzamy troszke. Po raz kolejny rowery okazuja sie najlepszym srodkiem transportu, bo w Oslo na kazdym kroku sa bramki na drogach, ktore kasuja samochody osobowe od 15 do 50 NOK za przejazd, a ciezarowe zazwyczaj dwa razy wiecej. Pozniej rowerami suniemy na lotnisko w Sandefjord Torp i wiadomo co dalej.

Wjtk
Wjtk - 2009-07-20 09:55
Juz wrocony znad jezior pisze.
Opalenie polnocnym soncem trzyma sie dluzej:)

Jak bedziecie miec jak, podjedzcie do Muzeum Statku Fram. Nansen, Amundsen i cala ta historia.
To w okolicach Oslo, a moze sie na michalowa mgrke przyda.

Pozdrawiam i spadam do Decathlonu, kupic pare rzeczy komus:)

Jezdzcie i jezdzijcie.

Zesmarzone na wegiel ziemniaczki to ost. ulubione danie mojego wspol-kolegi-bankiera; conajmniej 1.5. kg.

Wjtk
Wjtk - 2009-07-21 15:08